ВГОРУ

Scratch-проект: Додатні та від’ємні числа.

Проект: “Додатні та від’ємні числа”.

Наш проект розроблений у таких  програмних середовищах: Скретч, PowerPoint.

Призначений для 6-7 класу загальноосвітньої школи.

Складається проект з 3-х програм.

Перша – анімаційний фрагмент для введення поняття від’ємних чисел . Фрагмент не вимагає від учнів навичок роботи в середовищі Скретч,використовується виключно для демонстрації фрагменту розповіді. Щоб розпочати перегляд анімаційного фрагмету необхідно натиснути значок   („прапорець”). Вчитель може супроводжувати фрагмент своїми коментарями .

Фрагмент призначений для проведення уроку-казки з теми «Додатні та від’ємні числа» під час етапу формування знань учнів з метою активізації та зацікавлення учнів.

Друга – презентація,яка містить завдання для закріплення знань і навичок з цілого розділу «Раціональні числа»,тобто дану презентацію можна використовувати на декількох уроках даного розділу . Презентація містить різні типи завдань,які можна використати для самостійної роботи(передбачено 2 варіанти),для узагальнення та систематизації знань або на різних уроках на етапі закріплення нового матеріалу.

Третя – гра «сходинки», під час якої учні зможуть закріпити навички додавання від’ємних чисел, а вчитель перевірити якість засвоєння.

Використання даного проекту сприяє кращому засвоєнню вищезгаданого матеріалу, урізноманітнює форми роботи на уроці, робить навчання не тільки корисним, а й цікавим.

Додати коментар
ВГОРУ

Scratch-проект: Взаємодія тіл.

Проект: “Взаємодія тіл”.

 1. Проект можна використовувати при вивченні фізики в розділі «Взаємодія тіл»(8 клас).
 2.  Урок1. Визначаємо умови плавання тіл,за умови, що нам дано густину тіла і його масу.
 3. Урок2. Демонструємо процес перебігу фізичного явища при складанні словосполучень.
 4. Урок3. За допомогою заданих координат будуємо графік.
 5. Кросфорд в Microsoft Excel.
 6. Тести в Microsoft Word.
Додати коментар
ВГОРУ

Scratch-проект: Фізико–математичний морський бій.

Проект “Фізико–математичний морський бій”

Підготували: Федорчак Юрій, Росіл Ярослав, Романів Тарас, Мельничук Тарас.

Опис проекту: Даний проект є представленням відомої усім дітям гри Морський бій для навчання. Його можна використовувати в позаурочний час на заходах з математики, інформатики чи фізики, також безпосередньо на уроках математики, інформатики чи фізики, як засіб для оцінювання знань учнів із певної теми. Неординарність такого способу оцінювання призведе до зацікавлення учнів до даних уроків. При використанні цього проекту для оцінювання знань учнів, його використовує кожен учень окремо, при цьому вчителеві легко виставити відповідну оцінку, до кількості набраних учнем балів. При використанні на виховних заходах, участь приймають 2 команди, тобто даний проект набуває характеристики навчальної гри.

Правила гри для 2 команд:

 1. У фізико-математичному бої беруть участь дві команди.
 2. Команди по черзі роблять постріли. Право першого пострілу вирішує жеребкування.
 3. Поле бою розміром 10×10 містить у собі 1 чотирипалубний корабель, 2 трипалубні, 3 двопалубні, 4 однопалубних кораблі, 3 буйки та 3 міни.
 4. По горизонталі над полем бою написані літери в алфавітному порядку, а по вертикалі стоять цифри від 1 до 10. Для того, щоб зробити постріл, команді необхідно чітко назвати код квадрату поля бою (наприклад: А5 і т. д.).
 5. Зробивши влучний постріл, команді нараховується автоматично 1 бал, а також необхідно відповісти на запитання, що ховається в даному квадраті.
 6. (продовження…)

Додати коментар
ВГОРУ

Scratch-проект: Задачі на рух.

 Проект “Фізико–математичний морський бій”

Проект розроблений у програмному середовищі Скретч орієнтований на закріплення або перевірку пройденого матеріалу з теми «Задачі на рух» у 4 класі.

Проект складається з п’яти програм. У першій та другій програмці розглядаються дві задачі одна на рух по воді, а друга на рух мотоцикліста. Третя та четверта – це заповнення порожніх клітинок у таблиці. П’ята – скласти слово яке зашифроване.

Щоб розпочати тестування необхідно натиснути значок  („прапорець”). Далі програма сама веде діалог з користувачем. Після закінчення програма видає результат.

Під час використання проектів один та два потрібно розв’язати задачу, і відповідь прописати у відповідному віконечку.

Для того щоб скористатися проектом три і чотири, необхідно розв’язати задачу і правильну відповідь вибрати з запропонованих. Час на виконання обмежений.

 Під застосування п’ятого проекту потрібно дати відповідь на питання вибором правильних букв шляхом перетягування букв у порожні клітинки, з яких складається слово .

Використання даного проекту сприяє кращому засвоєнню вищезгаданого матеріалу, урізноманітнює форми роботи на уроці, робить навчання не тільки корисним, а й цікавим.

Додати коментар
ВГОРУ

Scratch-проект: Додавання і множення.

Проект “Фізико–математичний морський бій”

Наш проект, розроблений у програмному середовищі Скретч, дозволяє здійснювати тестовий контроль знань при вивченні додавання і множення. Призначений для 1-2 класів загальноосвітньої школи.

Складається проект з трьох програм. Перша програма здійснює контроль таблички додавання, яка вивчається у першому класі. Друга – таблички множення, яку школярі вивчають у другому класі. Третя частина, комплексна, перевіряє і додавання, і множення.

Щоб розпочати тестування необхідно натиснути значок  („прапорець”). Далі програма сама веде діалог з користувачем. Після закінчення кожного тесту програма видає результат – кількість правильних відповідей з усіх можливих.

За замовчуванням подається 12 тестових запитань, проте учитель за бажанням може збільшити або зменшити дану кількість, зробивши наступні кроки:

1) вибираємо спрайт1;

2) в області написання скрипту до даного спрайта у блоці „кількість запитань”  змінити на потрібну кількість;

3) зберегти проект.

Використання даного проекту сприяє кращому засвоєнню вищезгаданого матеріалу, урізноманітнює форми роботи на уроці, робить навчання не тільки корисним, а й цікавим.

Бажаємо успіхів!

Додати коментар