ВГОРУ

Технології розвитку успішної особистості

Автор проекту:
Бадищук Ірина

Дорогоцінний камінь неможливо
відполірувати без тертя. Так само
людина не може стати успішною
без достатньої кількості важких спроб.
(Конфуцій)

Успіх

image0152Успіх – це досягнення поставленої мети. Джим Рон, видатний бізнесмен і філософ, говорить, що успіх – це природний результат послідовного застосування основних принципів успіху в житті. Отже, для того щоб  стати успішним у будь-якій сфері життя, потрібно:

  • Правильно поставити мету.
  • Розробити хороший план.
  • Мати певний вибір особистісних якостей, які допоможуть у досягненні мети.

(продовження…)

Додати коментар
ВГОРУ

Світ посуду

Автор проекту:
Бабуняк Лілія
image0136

Найдавніше скло

Кажуть, немає нічого міцнішого, ніж битий посуд. Чого не скажеш про посуд цілий. Саме тому стародавній посуд доходить до нас переважно у вигляді осколків. Аimage0137 тому ­– місце не пошкоджених таких раритетів у музеї.
Ми не знаємо, хто винайшов скло. Сперечаються навіть про те, в якій країні воно з’явилося вперше – чи то в Єгипті, чи то в Месопотамії. Давньоримський історик Пліній-старший (79-23 рр. до н.е.) вважав, що вперше скло випадково відкрили фінікійські моряки.
Найдревнішому рукотворному шматочку скла, зеленуватою бусинці довжиною
9 мм – близько п’яти з половиною тисяч років. Посуд з’явився пізніше. До нас дійшли найдавніші зразки скляного посуду – три чаші фараона Тутмоса III. Технологію видування посуду винайшли в Сирії в 27-14 рр. до н.е.
Для того щоб зробити чашу з дрібного піску ліпили форму і на кілька секунд занурювали в розплав скла. Потім форму з налиплого на ній тонким шаром скломаси студили, а пісок видаляли.

(продовження…)

Додати коментар