Тернопільська активна молодь.

Яка наша мета?

АКТИВУВАТИ МОЛОДЬ!

Чому?

ПОКИ МИ ДРІМАЄМО, МИ ВТРАЧАЄМО…

Що ми втрачаємо?

МОЖЛИВІСТЬ ЗРОБИТИ СВОЄ ЖИТТЯ КРАЩИМ!

А хіба ми можемо?

А ХІБА НІ?

Чому нам часто здається, що ми не в силі зробити великі справи?

Ще здавна-давен українці звикли бути завжди під наглядом іншого народу (турецького ханства, польських магнатів, московського царства, Австро-Угорщини). Коли ми здобули НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ми отримали свободу і не знали, як нею користуватися… Чесно кажучи, і досі не знаємо… А поки ми боїмося керувати у своїй державі, знаходяться інші, які взагалі нічого не бояться… А варто би було… Чому? Тому що підростає молоде покоління! Воно не знатиме, що таке «підкорятися зловживаючій владі». Молодь -  це нова сила, поштовх до кращого майбутнього! То чому ж вона сьогодні у своїй більшості є пасивною?

Причини прості:

• менталітетна думка «Моя хата скраю» – стереотип потрібно зламати і всюди наголошувати на протилежному – «Моя хата в центрі»;
  • відсутність перспективи – нема заохочень;
  • стан розчарування у справедливості (корупція розвіює надії, що можна чогось добитися своїми силами);
  • великий рівень безробіття (для чого вчитися, якщо зарплата вчителя є меншою, ніж зарплата м’ясоруба);
  • пустота дозвілля (суспільство не може забезпечити роботою, то як може забезпечити корисним відпочинком);
  • молодь надає перевагу таким видам відпочинку, які несуть антигуманний характер (шкідники діють швидше – інтернетзалежність, розпуста, алкоголізм, куріння);
  • сучасна молодь живе віртуальним життям, перенестись у реальний світ багатьом вдається зі складнощами;
  • звичка в одному випадку «халяви», в іншому – «все за гроші», молодь відчуває себе лише спостерігачем у своєму місті, адже хто до їхньої думки прислуховується?

Недаремно українці говорять: «Одна ластівка весни не зробить!» Правду кажуть! Тому – ПОРА ОБ’ЄДНУВАТИСЯ!

І нехай гасло «Разом нас багато! Нас не подолати!» вже давно вийшло з моди, все одно, несе свою істинну правдиву інформацію : коли кожен промінь подарує своє тепло, то разом можна зігріти квітку, яка обов’язково оживе і подарує іншим свою красу! То чому ж ми не можемо так  оживити своє МІСТО! Це ж можливо!

Наш проект «Тернопільська Активна Молодь» дозволяє це зробити!

Молодь – енергія міста! Енергія – поштовх до роботи! Робота – реалізація кращого майбутнього! МОЛОДЬ – РАЗОМ! МОЛОДЬ ЗМОЖЕ! ЯКЩО МЕР НАМ ДОПОМОЖЕ!

Що для цього потрібно? 6 кроків!

6) Створення громадського об’єднання «Тернопільської Активної Молоді»

5) Відлучення молодих людей від бездіяльності, заохочення

4) Допомога ЗМІ, підтримка місцевої влади

3) Немале приміщення із сприятливим розташуванням

2) Професійний відбір організаторів-ентузіастів працюючих напрямів

1)  БАЖАННЯ зробити місто кращим, віра у власні сили

Чим ми будемо займатися?

Наше громадське об’єднання «Тернопільська Активна Молодь» буде займатись роботою різних напрямків:

• культурний (духовно-національне спрямування): проведення щорічного Вертепу на Західній та Східній Україні із лозунгом «Ми ідемо з колядою!», «Гаївки біля церкви», «На Івана, на Купала», «Андріївські вечорниці»; ці та багато інших акцій вже проводиться ТОО ВМГО «Молода Просвіта», потрібно просто підтримати ці заходи, оскільки саме вони збагачують національну духовну культуру нашого міста;
  • мистецький (розвиток образного мислення та креативності): «Школа писанкарства» (залучено 6 міських шкіл), «Майстерня малярства» (педагог-художник вже розпочав заняття), «Хор Просвіти» (фольклорного та сучасного спрямування; музичний керівник здійснює набір, вже відбулись багаторазові виступи);
  • громадський (активне доручення до міських народних акцій, без політичного спрямування): нами був здійснений флешмоб «Хочу мати, де читати» (щоб добудувати обласну бібліотеку на вулиці Майдану Мистецтв);
  • спортивний (змагання з футболу, волейболу та інш. видами спорту між організаціями): проведення неодноразових «Молодіжних квестів» (міська рада завжди підтримувала ініціаторів)
  • зв’язки із молоддю інших міст (Запоріжжя, Бахчисарай, Донецьк, Київ, Суми, Мелітополь).

Результати нашої роботи:

Навчання бойових мистецтв (Запоріжжя)

Гірський туризм (Карпати)

Участь у Фестивалі  молодіжних трудових загонів (Крим)

ВЕРТЕП (ТЕРНОПІЛЬ + ЛЬВІВ = ФАЙНІ СУСІДИ)

Ми не зупиняємось на досягнутому!

Наш проект розпочав свою дію. Ми працюємо, йдемо вперед! Багато чого досягнули, але багато чого ще попереду… В організації «Молода Просвіта» налічується приблизно 45 діючих членів, але, дійсно, активними є лише 20. Здається, що це – дуже мало, та, насправді, пару активістів можуть щось зробити у своєму місті!!! (в цьому переконалася сама)

Уявіть, а що може зробити не 20 чоловік, а 200, або й 2000! Та нам під силу різні корисні справи! Головне – захотіти та  об’єднатися!

Ось тому я вирішила НЕ ЗУПИНЯТИСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ та долучити ще більше людей до «Тернопільської Активної  Молоді», розширити напрямки, зацікавити та зробити своєрідний переворот у свідомості сучасних юних особистостей! Я вірю, що це – можливо! Нам просто потрібна підтримка, поштовх та віра!!! А енергії в нас повно!:) Так давайте краще спрямуємо її в корисні справи! Все залежить від нашого вибору. А що вибираєш Ти?

Ми зможемо зробити Тернопіль «містом активної молоді»!

Повірте,«ТАМ»

(Тернопільська Активна Молодь)